WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (12 MARCA 2023)

Dziś w Liturgii III Niedziela Wielkiego Postu.

Trwają w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne, które prowadzi ks. dr Bartłomij Kuźnik. Modlimy się dla Niego o potrzebne dary Ducha Świętego. Plan rekolekcji znajduje się na naszej parafialnej stronie internetowej i w gablotach.

Dziś gościć będziemy w naszej parafii ks. Abp. Seniora Damiana Zimonia. Będzie On przewodniczył Mszy św. „rodzinnejo godz. 11.00, w ramach rekolekcji.

W ramach rekolekcji zapraszamy, na spotkania dodatkowe: w poniedziałek – nauka stanowa dla mężczyzn od godz. 19.00; zaś we wtorek – nauka stanowa dla niewiast od godz. 19.00.

Parafian chorych obłożnie i osłabionych wiekiem Rekolekcjonista nawiedzi z posługą sakramentalną w środę, począwszy od godz. 9.00. Tego dnia o godz. 7.00 rano zostanie odprawiona Msza św. w intencji naszych chorych parafian. Zapisy chorych na wizytę w zakrystii.

Kolejna katecheza dla dorosłych odbędzie się w najbliższy czwartek 16 marca, po Mszy św. wieczornej, ok. godz. 18.45. Tematyka: Argumenty za wiarą. Serdecznie zapraszamy.

Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania oraz ich rodziców, w związku ze zbliżającą się Uroczystością udzielenia Sakramentu Dojrzałości Chrześcijańskiej (09.05.23) oraz dniami skupienia w Kokotku (24-26.03.23) odbędzie się w najbliższy piątek 17 marca, o godz. 19.00, w kościele. Obecność przynajmniej jednego z rodziców obowiązkowa. Prosimy o przyniesienie zaliczki na wyjazd, w wysokości 50 zł.

W ramach akcji: „Bóg daje życie – smog je odbiera”, Światowego Ruchu Katolików na rzecz Środowiska oraz Polskiego Alarmu Smogowego, zachęcamy do udziału w otwartym spotkaniu on-line z ekspertem od zapobiegania zanieczyszczaniu powietrza a jednocześnie oszczędzania energii i pieniędzy oraz zdobywania dofinansowania na wymianę starego pieca oraz ocieplania budynku. Spotkanie zwane webinarium na stronie www.zieloneparafie.pl odbędzie się w sobotę 18 marca, o godz. 11.00. Dla tych, którzy mają problem z internetem organizujemy w salce wspólne oglądanie, z możliwością zadawania pytań.

Rodziców mających dzieci w wieku przedszkolnym zapraszamy na spotkanie informacyjne organizowane przez pracowników przedszkola „Węgielek”, w najbliższą Niedzielę 19 marca, na godz. 17.00, do salki vis-a-vis probostwa. Zachęcamy też do wejścia na internetową stronę przedszkola: www.poznajwegielek.pl

Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach Drogi Krzyżowej, w piątki, o godz. 17.15. Od godz. 17.00 odczytywać będziemy „zalecki” za zmarłych. Formularze „zalecek” są do pobrania przy wyjściu z kościoła. Po czytelnym ich wypełnieniu, przynosimy do zakrystii.

Zapraszamy także do udziału w Nabożeństwach Gorzkich Żalów z kazaniem pasyjnym, które głosi ks. Krzysztof Szota, Proboszcz parafii Trójcy Przenajświętszej w Kostuchnie. Niedziela – 15.15.

Dziś kolekta specjalna na zbliżającą się renowację witraży. Za tydzień w Niedzielę 19 marca kolekta na budowę kościoła św. Jana Pawła II, przy ul. Kryształowej.

Kolejne spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej odbędzie się w środę 22 marca o godz. 19.00 na Probostwie. Prosimy członków Rady o zaplanowanie udziału w tym spotkaniu.

Zachęcamy do udziału w Pielgrzymce do Sanktuarium Maryjnego w Kodniu nad Bugiem, w dniach: 11-13 maja (czwartek-piątek-sobota). Mamy jeszcze 7 wolnych miejsc. Zapisy w zakrystii.

Planujemy pielgrzymkę do Francji, w dniach: 26.09.23 03.10.23. Mamy jeszcze 15 wolnych miejsc. Zapisy u ks. Proboszcza.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego oraz naszego parafialnego tygodnika Królowa Polski.