WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (16 LIPCA 2023)

Dziś w Liturgii przypada XV Niedziela Zwykła.

Przypominamy, że dziś (trzecia Niedziela miesiąca) odprawiamy Mszę św. chrzcielną o 14.00.

W lipcu i sierpniu mamy w parafii tryb wakacyjny. W niedziele lipca i sierpnia nie ma Mszy św. o godz. 16.00 oraz Nieszporów Niedzielnych. W tygodniu będziemy odprawiać jedną Mszę św. dziennie: w poniedziałki, środy i piątki jedynie rano o godz. 7.00, zaś we wtorki, czwartki i soboty jedynie o godz. 18.00. Wyjątek stanowią pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca, kiedy to odprawiać będziemy rano i wieczorem.

W okresie wakacyjnym środowe Adoracje Najświętszego Sakramentu odprawiać będziemy po Mszy św. porannej rozpoczynając Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ok. godz. 7.40, a kończąc o godz. 8.30.

Dziś kolekta specjalna, na pokrycie kosztów renowacji witraży. Kolekta przyszłej niedzieli (23 lipca) przeznaczona będzie remonty na Kalwarii Piekarskiej. Za wszelkie przejawy troski o parafię składamy serdeczne Bóg zapłać!

W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca (21.07.23), w który tradycyjnie po Mszy św. porannej, ok. godz. 7.40, odprawimy Nabożeństwo do miłosierdzia Bożego z koronką.

W sobotę 22 lipca przypada liturgiczne Święto św. Marii Magdaleny.

Przypominamy iż w czasie wakacyjnym kancelaria parafialna urzęduje jedynie we wtorki i piątki w godz. 16.00 – 17.30. W poniedziałki i czwartki rano Kancelaria będzie nieczynna.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego oraz naszej parafialnej gazetki Królowa Polski.