WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (23 LIPCA 2023)

Dziś w Liturgii przypada XVI Niedziela Zwykła.

Przypominamy, iż w niedziele lipca i sierpnia nie ma Mszy św. o godz. 16.00 oraz Nieszporów Niedzielnych. W tygodniu odprawiamy jedną Mszę św. dziennie: w poniedziałki, środy i piątki jedynie rano o godz. 7.00, zaś we wtorki, czwartki i soboty jedynie o godz. 18.00.

W okresie wakacyjnym środowe Adoracje Najświętszego Sakramentu odprawiać będziemy po Mszy św. porannej rozpoczynając Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ok. godz. 7.40, a kończąc o godz. 8.30.

Dziś kolekta na remonty na Kalwarii Piekarskiej. W przyszłą niedzielę (30 lipca) kolekta na potrzeby parafii. Za składane ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!

Przypominamy iż w czasie wakacyjnym kancelaria parafialna urzęduje jedynie we wtorki i piątki w godz. 16.00 – 17.30. W poniedziałki i czwartki rano Kancelaria będzie nieczynna.

Obchody liturgiczne tygodnia: w poniedziałek przypada wspomnienie św. Kingi, dziewicy; we wtorek przypada Święto św. Jakuba, Apostoła; w środę przypada wspomnienie św. Joachima i św. Anny, rodziców NMP; w piątek przypada wspomnienie św. Szarbela; zaś w sobotę wspomnienie św. Marty, św. Marii i św. Łazarza.

We wtorek (25 lipca), wspominamy w liturgii św. Krzysztofa patrona kierowców. W związku z tym w przyszłą niedzielę (30 lipca), po każdej Mszy św. błogosławić będziemy kierowców i ich pojazdy oraz przeprowadzimy zbiórkę na środki transportu dla misjonarzy.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego oraz naszej parafialnej gazetki Królowa Polski.