WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (30 LIPCA 2023)

Dziś przeżywamy XVII Niedzielę Zwykłą, w roku liturgicznym.

Dziś po każdej Mszy św., zgodnie z zapowiedzią, błogosławimy kierowców i ich pojazdy (zwłaszcza nowe) oraz przeprowadzamy zbiórkę na środki transportu dla misjonarzy.

We wtorek rozpoczyna się miesiąc sierpień, tradycyjnie przeżywany jako miesiąc trzeźwości. Zachęcamy do zachowywania trzeźwości oraz do podejmowania czasowej lub trwałej abstynencji, w intencji osób mających poważny problem z nadużywaniem alkoholu i innych używek. Zachęcamy także do intensywniejszej niż zazwyczaj modlitwy w intencji trzeźwości naszego narodu, zwłaszcza dzieci i młodzieży.

W środę 2 sierpnia przypada Odpust Porcjunkuli. Tego dnia można uzyskać odpust zupełny, poprzez nawiedzenie kościoła parafialnego, odmówienie „Wierzę w Boga”, „Ojcze nasz” oraz „Zdrowaś Maryjo” oraz spełnienie zwykłych warunków odpustu.

W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca, ze wszystkimi nabożeństwami odprawianymi co miesiąc.

Spotkanie uczestników pielgrzymki do Francji (26.09–03.10.2023) odbędzie się w najbliższy piątek 4 sierpnia o godz. 19.30. Prosimy o przyniesienie 2 raty (1.5 tyś. zł od osoby).

W I sobotę sierpnia (05.08.23) udamy się z posługą sakramentalną do naszych parafian obłożnie chorych. Początek o godz. 10.00. Wizytę zamawiamy w zakrystii, po Mszach św.

Przypominamy, iż w niedziele lipca i sierpnia nie ma Mszy św. o godz. 16.00 oraz Nieszporów Niedzielnych. W tygodniu odprawiamy jedną Mszę św. dziennie: w poniedziałki, środy i piątki jedynie rano o godz. 7.00, zaś we wtorki, czwartki i soboty jedynie o godz. 18.00.

W okresie wakacyjnym środowe Adoracje Najświętszego Sakramentu odprawiamy po Mszy św. porannej rozpoczynając Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ok. godz. 7.40, a kończąc o godz. 8.30.

Dziś kolekta na potrzeby parafii. Kolekta przyszłej Niedzieli (6 sierpnia) na Wydział Teologiczny w Katowicach. Za składane ofiary składamy szczere i serdeczne Bóg zapłać!

Przypominamy iż w czasie wakacyjnym kancelaria parafialna urzęduje jedynie we wtorki i piątki w godz. 16.00 – 17.30. W poniedziałki i czwartki rano Kancelaria będzie nieczynna.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego oraz naszej parafialnej gazetki Królowa Polski.