WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (3 GRUDNIA 2023)

Dziś w Liturgii przeżywamy I Niedzielę Adwentu. Rozpoczynamy czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. W pierwszej części Adwentu (przed 17 grudnia), oczekujemy na Jego nadejście na końcu czasów, w drugiej części Adwentu (od 17 grudnia) przygotowujemy się do głębokiego przeżycia Jego pierwszego przyjścia w Betlejem.

Dziś swoje 37 urodziny obchodzi nasz Wikariusz, ks. Artur Stefański. Msza św. w Jego intencji zostanie odprawiona dziś o godz. 11.00. Solenizantowi życzymy obfitości łask, zdrowia i sił duchowych i fizycznych w posłudze oraz wstawiennictwa naszej Patronki, Matki Bożej, Królowej Polski. Ks. Artura polecamy życzliwej modlitwie naszych Parafian.

Przypominamy, iż w czasie kolędowania Nieszporów w kościele naszym nie odprawiamy.

Tegoroczne Roraty odprawiamy rano o godz. 6.45. Tematem jest życie św. Franciszka z Asyżu. Dzieci otrzymują obrazki oraz losują codziennie nagrody. Na zakończenie Rorat będą wręczane Dyplomy. Roratom przewodniczy ks. Artur. Zapraszamy do licznego i systematycznego udziału.

W tym tygodniu, 7 grudnia, przypadnie I czwartek miesiąca grudnia. Tego dnia po Mszy św. wieczornej, ok. godz. 18.40 odprawimy Nabożeństwo w intencji powołań.

Katecheza dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. oraz ich rodziców (Mamuś i Tatusiów) odbędzie się w czwartek 7 grudnia, o 19.00. Dzieci w salce, zaś rodzice w kościele.

Poświęcenie medalików i krzyżyków tym dzieciom będzie miało miejsce w Niedzielę 10 grudnia, na Mszy św. „rodzinnej”, o godz. 11.00.

W piątek 8 grudnia przeżywać będziemy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Tego dnia dodatkowa Msza św. o godz. 16.00, w intencji Wspólnoty Matki Bożej Szukającej Gospody.

Bractwo Różańcowe zaprasza do wspólnej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, w piątek 8 grudnia, na godz. 12.00, na tak zwaną „Godzinę łaski dla całego świata”.

Opłatki i świece Caritas na stół wigilijny można nabywać po Mszy św. pod chórem. Świece duże w cenie 17 zł i świece małe w cenie 11 zł. Dochód ze sprzedaży, na Wigilijną Pomoc dla dzieci.

W najbliższy piątek, sobotę i Niedzielę kontynuować będziemy Wizytę Duszpasterską. W piątek od godz. 16.00, a w sobotę i Niedzielę o godz. 15.00. Plan kolędowania znajduje się
w gablotach i na stronie internetowej, w zakładce „STARToraz przy wyjściu z kościoła

Dziś kolekta na potrzeby parafii. Za tydzień, w Niedzielę 10 grudnia kolekta na ogrzewanie kościoła, a przy wyjściu z kościoła, po Mszach św. Zbiórka na Pomoc Kościołowi na Wschodzie.

Spotkanie po-pielgrzymkowe uczestników wyjazdu do Francji, we wrześniu bieżącego roku, odbędzie się w czwartek 14 grudnia, o godz. 19.30 w salce.

Parafialne Koło Przyjaciół Radia Maryja proponuje foldery informujące o działalności tej katolickiej rozgłośni. Chętnych zapraszamy do dołączenia do grupy, która spotyka się w każdy trzeci czwartek miesiąca o 16.00.

Proponujemy Kalendarz Parafialny – cegiełkę w cenie 20 zł, przy wyjściu z kościoła.

Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny oraz Królowa Polski do nabycia przy wyjściu. Apostolstwo Chorych gratis do zabrania.