WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (3 MARCA 2024)

Dziś w Liturgii przypada III Niedziela Wielkiego Postu. Zapraszamy na Nabożeństwo Gorzkich Żalów z kazaniem pasyjnym ks. Artura, na 15.15.

Próba chóru we wtorek o godz. 19.00 w salce. Zachęcamy do udziału szczególnie mężczyzn.

W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Zapraszamy na Nabożeństwo w intencji powołań, na zakończenie Mszy św. wieczornej, ok. godz. 18.40.

W okresie Wielkiego Postu zachęcamy dzieci do uczestnictwa w rozważaniach Drogi Krzyżowej, w czwartki o godz. 17.15. Dzieci co tydzień otrzymują obrazeczki do książeczki. Zachęcamy do udziału wszystkie dzieci naszej parafii.

Nabożeństwa Drogi Krzyżowej dla młodzieży i dorosłych odprawiamy w piątki o godz. 17.15. Przed rozpoczęciem rozważań od godz. 17.00 odczytywać będziemy „zalecki” za zmarłych. Formularze „zalecek” do pobrania przy wyjściu z kościoła. Po wypisaniu składamy je w zakrystii.

Tegoroczne Rekolekcje Szkolne dla dzieci z naszej szkoły podstawowej odbędą się w III Tygodniu Wielkiego Postu, w dniach 4-6 marca. Poprowadzi je nasz Wikariusz.

W piątek 8 marca nasz parafialny kościół będzie kościołem stacyjnym miasta Katowice. Będzie to dzień pielgrzymowania do miejsca relikwii św. Blandyny, męczennicy z Lyonu (177 r.), której relikwie znajdują się w naszym ołtarzu, od roku 1930. Tego dnia przybędzie Arcybiskup Adrian Józef Galbas, by przewodniczyć Liturgii Mszy św. o 18.00. Spotkanie rozpoczniemy odczytywaniem zalecek za zmarłych, następnie odprawimy Nabożeństwo Drogi Krzyżowej, o godz. 17.15, a po Mszy św. będzie Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie oraz okazji do spowiedzi. Całość zakończymy błogosławieństwem sakramentalnym o godz. 20.00.

Wielkopostne Rekolekcje Parafialne odbędą się w IV Tygodniu Wielkiego Postu, w dniach: 9 marca (sobota)13 marca (środa). Poprowadzi je Franciszkanin, o. Magnus Kula, z Panewnik. Temat: „Stworzony na podobieństwo Boga”. Rekolekcjonistę otaczamy życzliwą modlitwą.

Dziś kolekta na Archidiecezję. Za tydzień, w Niedzielę 10 marca kolekta na potrzeby parafii. Za złożone ofiary składamy, przelewy i inne dowody troski o parafię, składamy serdeczne Bóg zapłać!

W dniach 2330 września planujemy pielgrzymkę do Lourdes, do Sanktuarium miejsca Objawień Maryjnych z 1858 roku. Zapisy trwają. Mamy jeszcze 10 wolnych miejsc. Informacje i zapisy u ks. Proboszcza.

V Archidiecezjalna Pielgrzymka Chorych, Niepełnosprawnych i ich Rodzin oraz chętnych do Lourdes, odbędzie się w dniach 7-12 września. Szczegółowe informacje u Proboszcza.

Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza chętnych do włączenia się we wspólnotę istniejącą w parafii. Informacje i kontakt przez ks. Proboszcza.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego oraz naszego parafialnego tygodnika Królowa Polski.