WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (10 MARCA 2024)

Dziś w Liturgii przypada IV Niedziela Wielkiego Postu, zwana Niedzielą Radości (Laetare). Zapraszamy na Nabożeństwo Gorzkich Żalów z kazaniem pasyjnym ks. Artura, na 15.15.

Od dziś do środy (13 marca) przeżywamy Wielkopostne Rekolekcje Parafialne. Naszego Rekolekcjonistę, o. Magnusa Kulę, franciszkanina, otaczamy modlitwą. Temat rekolekcji: „Stworzony na podobieństwo Boga”. Plan rekolekcji znajduje się w gablotach i na stronce int.

Zapraszamy do udziału w rekolekcjach codziennie. Dziś, Niedzielę nauki głoszone są na każdej Mszy św., w ramach homilii, a od godz. 17.00 Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, w ciszy i okazja do Spowiedzi św., do godz. 19.00. Od poniedziałku do środy Nauki rekolekcyjne w ramach Mszy św.: rano o godz. 7.00 i wieczorem, o godz. 18.00.

W ramach rekolekcji, w środę o godz. 9.00, Msza św. w intencji parafian chorych i wiekiem osłabionych, a także w intencji obłożnie chorych.

W środę po Mszy św., ok. godz. 10.00, nasz Rekolekcjonista uda się z posług a sakramentalną do naszych chorych. Prosimy ich zgłaszać w zakrystii.

Próba chóru we wtorek o godz. 19.00 w salce. Zachęcamy do udziału szczególnie mężczyzn.

W sobotę uroczyste otwarcie nowej hali sportowej oraz części dydaktycznej naszej Szkoły Podstawowej nr 21 w Podlesiu. O godz. 10.00 uroczystość otwarcia dla społeczności szkolnej. Od godz. 12.00 drzwi otwarte dla wszystkich. Zapraszają Prezydent Miasta Katowice i Pani Dyrektor Szkoły.

W sobotę 16 marca o godz. 19.00, zapraszamy na niezwykły koncert wielkopostny, zatytułowany: „Oswajanie śmierci”. Będzie to wyjątkowa opowieść o śmierci i życiu. W programie pieśni autorskie, biblijne lamentacje oraz refleksyjne ludowe pieśni pogrzebowe. Wykonawcy to nasi parafianie Magda Anioł i Adam Szewczyk.

W okresie Wielkiego Postu zachęcamy dzieci do uczestnictwa w rozważaniach Drogi Krzyżowej, w czwartki o godz. 17.15. Dzieci co tydzień otrzymują obrazeczki do książeczki. Zachęcamy do udziału wszystkie dzieci naszej parafii.

Nabożeństwa Drogi Krzyżowej dla młodzieży i dorosłych odprawiamy w piątki o godz. 17.15. Przed rozpoczęciem rozważań od godz. 17.00 odczytywać będziemy „zalecki” za zmarłych. Formularze „zalecek” do pobrania przy wyjściu z kościoła. Po wypisaniu składamy je w zakrystii.

Dziś kolekta na potrzeby parafii. Za tydzień 17 marca kolekta specjalna na pokrycie kosztów belki, zwanej „tęczową”. Za złożone ofiary składamy, przelewy i inne dowody troski o parafię, składamy serdeczne Bóg zapłać!

Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej odbędzie się w środę 20 marca o 19.30.

V Archidiecezjalna Pielgrzymka Chorych, Niepełnosprawnych i ich Rodzin oraz chętnych do Lourdes, odbędzie się w dniach 7-12 września. Szczegółowe informacje u Proboszcza.

Dyrektor Katolickiego Liceum im. bł. ks. Emila Szramka w Katowicach zaprasza na Dni Otwarte, sobotę 16 marca od 10.00 do 13.00. Ulotki ze szczegółami przy wyjściu z kościoła.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego oraz naszego parafialnego tygodnika Królowa Polski.