WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (17 MARCA 2024)

Dziś w Liturgii V Niedziela Wielkiego Postu. To początek II części przygotowania do Wielkanocy, o charakterze pasyjnym. Od dziś do Liturgii Męki Pańskiej Wielkiego Piątku, zgodnie ze starochrześcijańskim zwyczajem zasłaniamy krzyże z figurą ukrzyżowanego.

Zapraszamy dziś do udziału w Nabożeństwach Gorzkich Żalów z kazaniem pasyjnym, ks. Artura, naszego wikariusza. Początek o godz. 15.15.

Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej odbędzie się w środę 20 marca, o godz. 19.30 na Probostwie. Zapraszamy wszystkich członków Rady.

W czwartek 21 marca, po Mszy św. wieczornej, ok. godz. 18.45, kolejna katecheza dla dorosłych w tematyce nadziei.

Spotkanie uczestników pielgrzymki na Litwę, do Ostrej Bramy, w czwartek 21 marca, o godz. 19.15. Przynosimy druga ratę. Mamy jeszcze jedno wolne miejsce.

Zachęcamy dzieci do uczestnictwa w rozważaniach Drogi Krzyżowej, w czwartki, o godz. 17.15. Dzieci co tydzień otrzymują obrazeczki do książeczki.

Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach Drogi Krzyżowej, w piątki, o godz. 17.15. Od godz. 17.00 odczytywać będziemy „zalecki” za zmarłych. Formularze „zalecek” są do pobrania przy wyjściu z kościoła. Po czytelnym ich wypełnieniu, przynosimy do zakrystii.

W najbliższy piątek 22 marca o godz. 19.00 wyruszy sprzed naszego kościoła Droga Krzyżowa ulicami Podlesia. Podążymy w stronę cmentarza, obejdziemy cmentarz i wrócimy pod kościół. Zachęcam do udziału dorosłych, młodzież i dzieci.

Wszystkich chętnych do wzięcia aktywnego udziału w Triduum Paschalnym, poprzez podjęcie określonych posług, zwłaszcza w czasie Liturgii Słowa oraz do pełnienia w parafii posługi lektora i kantora, zapraszamy na spotkanie organizacyjne w sobotę 23 marca, na 19.15 do salki.

Za tydzień 24 marca przypada Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. W czasie Mszy św. błogosławić będziemy palmy, a w czasie Mszy św. „rodzinnej”, na rozpoczęcie Liturgii Mszy św, ruszymy z procesją z palmami. Prosimy o przyniesienie palm.

Zachęcamy także do nabywania świec paschalików” na stół wielkanocny, a także palm na Niedziele Palmową.

Dziś kolekta specjalna na pokrycie kosztów „belki tęczowej”. Za tydzień 24 marca, kolekta na potrzeby parafii. Za złożone ofiary, przelewy i inne dowody troski o parafię, składamy serdeczne Bóg zapłać!

W dniach 23 30 września planujemy pielgrzymkę do Lourdes, do Sanktuarium miejsca Objawień Maryjnych z 1858 roku. Zapisy trwają. Mamy jeszcze 14 wolnych miejsc. Informacje i zapisy u ks. Proboszcza.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego oraz naszego parafialnego tygodnika Królowa Polski.