WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE (28 KWIETNIA 2024)

Dziś obchodzimy w Kościele V Niedzielę Wielkanocną. Zapraszamy na Nieszpory Niedzielne na godz. 15.15.

Od środy rozpoczynamy miesiąc maj. Nabożeństwa Majowe odprawiać będziemy w tygodniu o godz. 17.30, a w Niedziele o godz. 15.30. Zachęcamy wszystkich do udziału w tych nabożeństwach, szczególnie dzieci i młodzież.

W środę 1 maja przypada Święto św. Józefa Rzemieślnika. Tego dnia w sposób szczególny modlimy się w intencji bezrobotnych.

W piątek przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. Tego dnia Msze św. odprawiamy w porządku Niedzielnym, o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 16.00 i 20.00.

W środę 3 maja w czasie Mszy św. „rodzinnej”, o godz. 11.00 do wczesnej Komunii Świętej przystąpią 6-ciolatki. Nabożeństwo dziękczynne dla tych dzieci i ich rodzin odprawimy
o godz. 1
5.15.

W Uroczystość Królowej Polski 3 maja o godz. 21.00 zapraszamy na uroczysty Apel Jasnogórski, z modlitwami w intencji Ojczyzny.

W tym tygodniu wypadają I-czwartek, I-piątek i I-sobota miesiąca ze wszystkimi nabożeństwami podprawianym i co miesiąc.

W najbliższą Niedzielę 5 maja uczniowie klas III przystąpią do pierwszej Komunii Świętej w dwóch grupach, w czasie Mszy św. o godz. 11.00 (klasa III A) i o godz. 12.30 (klasy III B i III C). Nabożeństwo dziękczynne tych dzieci i ich rodzin odprawimy za tydzień, w Niedzielę 5 maja,
o godz. 17.00.

Dziś kolekta na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. W Uroczystość Królowej Polski kolekta na pokrycie kosztów malowania kościoła. Za tydzień w Niedzielę
5 maja kolekta na potrzeby parafii. Za wielorakie przejawy troski o parafię, składane ofiary oraz przelewy bankowe składamy szczere i serdeczne Bóg zapłać!

Sakrament bierzmowania młodzież klas VIII otrzyma z rąk ks. Bp Marka Szkudło w czwartek 9 maja, w czasie Mszy św. o godz. 19.00.

Rozmowy kwalifikacyjne z podstawowej wiedzy religijnej dla tej młodzieży odbędą od poniedziałku w poniedziałek 6 maja (VIII A) i wtorek 7 maja (VIII B), od godz. 17.00, w salce parafialnej.

Pierwsza próba kandydatów do bierzmowania odbędzie się we wtorek 7 maja o godz. 19.15.

Próba generalna kandydatów do bierzmowania ze świadkami w środę 8 maja o godz. 19.15.

Przypominamy, że w Niedzielę 5 maja powraca Msza św. o godz. 20.00. Będziemy ją odprawiać do ostatniej Niedzieli września włącznie.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, miesięcznika Staś dla dzieci oraz naszej parafialnej gazetki Królowa Polski.